Z pasji się nie wyrasta

Z Pasji się nie wyrasta, czyli kolejna edycja poznańskich Targów Hobby 2023

Data publikacji: 2023-11-24

Kolejna edycja największych targów dla pasjonatów i hobbystów jest już za nami. Pod hasłem "Z pasji się nie wyrasta", Poznań pokazał kolorowy i emocjonujący świat baśni, książek, klocków Lego, sportu i... samochodowych modeli RC.

Przedostatni, listopadowy weekend spędziliśmy na poznańskich targach Hobby 2023. Przez dwa dni, miłośnicy planszowych gier, sklejania samolotów, miniaturowego świata z kolejką w roli głównej i wielu innych pasji, pokazywali publiczności swoje zainteresowania. Rodzinne wycieczki po halach MTP z pewnością do nudnych nie należały. Każdy znalazł coś dla siebie - od książek, po sporty walki, pluszowe maskotki, warsztaty modelarskie czy zawody zdalnie sterowanych modeli.

Zwiedzanie tegorocznej wystawy zacząć trzeba było od przepięknych dioram i miniaturowych scenek kolejkowego świata. Miniaturowy świat, z peronami, wiejskimi zagrodami, mostami, górskimi szlakami - podziwiać można to godzinami. Mistrzowie nie tylko zadbali o realizm pociągów czy całych składów, ale także o "otoczkę" kolejowe szlaku. Policyjna kontrola drogowa, rąbanie drewna na zimę, ciężkie prace w magazynie - to tylko wycinek tego cudownego, małego świata.

Kolejkową halę uzupełniły wystawy modeli redukcyjnych samochodów, autobusów czy tramwajów. Nowych gości, u samych progów, witała rajdowa legenda z mistrzostw świata - Subaru Legacy w skali 1:1, otwierając drzwi do świata pasji i hobby.

Wśród wystaw Targów Hobby 2023 nie zabrakło potężnych ekspozycji miłośników klocków Lego. Nawet nasze miasto, Toruń, miało swoją małą reprezentację - Ratusz Miejski, Krzywa Wieża i niezwykła ciekawostka - scena zbrodni z najnowszej książki Roberta Małeckiego, tego samego człowieka, który stworzył ponad 20 lat temu z bratem Jarkiem toruńskie rajdy i rallycross modeli RC.

Ostatnią halę MTP opanowali miłośnicy samochodowych modeli RC. W listopadowy weekend rozgrywane były zawody w drifcie i wyścigach dywanowych. Spore zainteresowanie wzbudzało stoisko Wielkopolskiego Stowarzyszenia Modelarzy, na którym można było samodzielnie poprowadzić trialowy model po karkołomnych przeszkodach. Wielkie brawa należą się też grupie RC Truck, którzy stworzyli miniaturową żwirownię, ze zdalnie sterowanymi koparkami, spychaczami i wywrotkami. Cały teren był mocno oblegany przez widzów podziwiających pracę tych miniaturowych maszyn.

Dwa dni wielkich emocji i wspaniałych przygód za nami. Pozostaje teraz czekać na edycję 2024!     

 

Autor: Redakcja

Galeria fot. Michał Jasiński Z Pasji się nie wyrasta, czyli kolejna edycja poznańskich Targów Hobby 2023 - 1 Z Pasji się nie wyrasta, czyli kolejna edycja poznańskich Targów Hobby 2023 - 2 Z Pasji się nie wyrasta, czyli kolejna edycja poznańskich Targów Hobby 2023 - 3 Z Pasji się nie wyrasta, czyli kolejna edycja poznańskich Targów Hobby 2023 - 4 Z Pasji się nie wyrasta, czyli kolejna edycja poznańskich Targów Hobby 2023 - 5 Z Pasji się nie wyrasta, czyli kolejna edycja poznańskich Targów Hobby 2023 - 6 Z Pasji się nie wyrasta, czyli kolejna edycja poznańskich Targów Hobby 2023 - 7 Z Pasji się nie wyrasta, czyli kolejna edycja poznańskich Targów Hobby 2023 - 8 Z Pasji się nie wyrasta, czyli kolejna edycja poznańskich Targów Hobby 2023 - 9 Z Pasji się nie wyrasta, czyli kolejna edycja poznańskich Targów Hobby 2023 - 10 Z Pasji się nie wyrasta, czyli kolejna edycja poznańskich Targów Hobby 2023 - 11 Z Pasji się nie wyrasta, czyli kolejna edycja poznańskich Targów Hobby 2023 - 12 Z Pasji się nie wyrasta, czyli kolejna edycja poznańskich Targów Hobby 2023 - 13 Z Pasji się nie wyrasta, czyli kolejna edycja poznańskich Targów Hobby 2023 - 14 Z Pasji się nie wyrasta, czyli kolejna edycja poznańskich Targów Hobby 2023 - 15 Z Pasji się nie wyrasta, czyli kolejna edycja poznańskich Targów Hobby 2023 - 16 Z Pasji się nie wyrasta, czyli kolejna edycja poznańskich Targów Hobby 2023 - 17 Z Pasji się nie wyrasta, czyli kolejna edycja poznańskich Targów Hobby 2023 - 18 Z Pasji się nie wyrasta, czyli kolejna edycja poznańskich Targów Hobby 2023 - 19 Z Pasji się nie wyrasta, czyli kolejna edycja poznańskich Targów Hobby 2023 - 20 Z Pasji się nie wyrasta, czyli kolejna edycja poznańskich Targów Hobby 2023 - 21 Z Pasji się nie wyrasta, czyli kolejna edycja poznańskich Targów Hobby 2023 - 22 Z Pasji się nie wyrasta, czyli kolejna edycja poznańskich Targów Hobby 2023 - 23 Z Pasji się nie wyrasta, czyli kolejna edycja poznańskich Targów Hobby 2023 - 24 Z Pasji się nie wyrasta, czyli kolejna edycja poznańskich Targów Hobby 2023 - 25 Z Pasji się nie wyrasta, czyli kolejna edycja poznańskich Targów Hobby 2023 - 26 Z Pasji się nie wyrasta, czyli kolejna edycja poznańskich Targów Hobby 2023 - 27 Z Pasji się nie wyrasta, czyli kolejna edycja poznańskich Targów Hobby 2023 - 28 Z Pasji się nie wyrasta, czyli kolejna edycja poznańskich Targów Hobby 2023 - 29 Z Pasji się nie wyrasta, czyli kolejna edycja poznańskich Targów Hobby 2023 - 30 Z Pasji się nie wyrasta, czyli kolejna edycja poznańskich Targów Hobby 2023 - 31

OtoModel.pl - ogłoszenia modelarskie
Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2017r. O nas | Reklama | Magazyn [PDF] Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska