Ogłoszenia w małej skali

OtoModel - pierwszy portal ogłoszeniowy dla modelarzy

Data publikacji: 2022-04-08

W polskiej przestrzeni internetowej pojawił się nowy portal ogłoszeniowy dedykowany miłośnikom modelarstwa. Pierwsze kategorie przygotowano dla zdalnie sterowanych samochodów.

Takiej witryny dla modelarzy jeszcze chyba nie było. Do tej pory osoby zainteresowane zakupem małych aut z drugiej ręki szukały ogłoszeń na facebookowych grupach czy popularnych portal aukcyjnych. Od dzisiaj warto zaglądać na specjalną stronę internetową, w całości poświęconą modelarstwu. Swój start ogłosił portal OtoModel.pl.

Znana w Polsce toruńska grupa Modelmania postawiła kolejny krok do przodu. Swoją przygodę z małym motorsportem rozpoczynała od eventów i zawodów. Dzisiaj do swojego biznesowego portfolio dołącza prawdopodobnie pierwszy w Polsce portal ogłoszeniowy w 100% poświęcony ich pasji. W nowoczesnym layoucie, na początek odnajdziemy działy związane z samochodami RC oraz częściami i akcesoriami do nich. W niedalekiej przyszłości właściciel rozszerzy bazę o modele redukcyjne, samoloty, łodzie a nawet kolejki.

- Mamy jeszcze dużo pracy przed sobą, ale najpierw chcemy sprawdzić jak to wszystko działa dla mniejszej liczby kategorii. Łatwiej będzie nanosić poprawki czy usprawniać działanie portalu i potem dopiero przenieść nowe rozwiązania dla kolejnych sekcji - zdradza Michał Jasiński, pomysłodawca portalu. - Portal budowałem sam, choć nie jestem zawodowym informatykiem. Dzięki pomocy kilku osób, nauczyłem się sporo nowych technologii, wykonałem najważniejsze testy i... mogę być z tego dumny - dodaje autor.

OtoModel.pl to nowoczesna strona z ogłoszeniami modelarskimi. Łatwa w nawigacji, czytelna i co najważniejsze - dostosowana do wyświetlania na urządzeniach mobilnych. Dzisiaj jej podstawowym zadaniem jest łączenie Sprzedających z Kupującymi poprzez praktyczną wyszukiwarkę, pełne wsparcie autora do pomocy czy poprawek zgłaszanych przez użytkowników czy szybkość działania. Brakuje może rozwiązań związanych z płatnościami i wysyłkami, ale jak mówi właściciel - "nie od razu Kraków zbudowano".

- Wiemy, co chcemy osiągnąć i jakie rozwiązania powinniśmy wdrożyć. Na to potrzeba jednak czasu i funduszy, których nie ukrywam, na początku drogi brakuje. Stąd pierwsze linijki kodu napisałem sam, a znajomi modelarze podpowiedzieli co poprawić, co dodać lub odjąć, by portal oglądało się przyjemnie. I co najważniejsze - by był praktyczny - odpowiada Michał Jasiński.

W pierwszych dwóch dniach oficjalnego startu, na portalu zarejestrowało się ponad 30-tu Sprzedających z całej Polski. Bardzo szybko strona została też zaindeksowana w największej wyszukiwarce - Google. Właściciel uruchomił już promocję na Facebooku i cierpliwie czeka na pierwsze ogłoszenia.

- Początki są zawsze trudne, dlatego zakładamy sobie rok, dwa na rozkręcenie portalu. Nasze przyzwyczajenia trudno tak szybko zmienić, więc nie zraża nas póki co mała liczba ogłoszeń. Energii i zapału dodają bardzo pozytywne komentarze na modelarskich grupach. I te wpisy będą dla mnie wodą na młyn przy dalszych pracach.

OtoModel.pl to jednak nie tylko same ogłoszenia. Wzorem największych graczy, i ten w mniejszej skali portal będzie promował w sieci ciekawe oferty, opracowywał statystyki i rankingi czy prowadził własnego bloga. Na razie, medialnie i informacyjnie wspiera go nasz "Magazyn RC AUTA", którego artykuły znajdziecie w dolnej części portalu. A kto wie, może już za chwilę pojawi się inwestor, który rozpędzi projekt do rozmiarów XXL. Trzymamy kciuki.

Autor: Redakcja
OtoModel.pl - ogłoszenia modelarskie
Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2017r. O nas | Reklama | Magazyn [PDF] Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska