Bokiem po poznańskich halach

D10 Drift Battle of Poland 2023 na Targach Hobby w Poznaniu

Data publikacji: 2023-10-19

Ponad stu specjalistów od jazdy modelem bokiem do przodu zaprezentuje się podczas poznańskich Targów Hobby. Hale MTP po raz kolejny gościć będą uczestników międzynarodowych zawodów D10 Drift Battle of Poland.

To już niemal tradycja, że jedna z hal poznańskich Targów Hobby (18-19.11.2023) zapełniona będzie przez miłośników zdalnie sterowanych samochodów. W listopadowy weekend startuje polska edycja międzynarodowych zawodów driftingowych - D10 Drift Battle of Poland 2023. Na liście zgłoszeń widnieje ponad 100 nazwisk z różnych zakątków świata. Łączy ich jedno - są specjalistami od jazdy modelem bokiem do przodu. Organizatorzy zapowiadają zatem mnóstwo pięknej i widowiskowej rywalizacji na najwyższym poziomie.

Lista zgłoszeń została zapełniona już po kilkunastu godzinach od jej otwarcia. Tak wielkie zainteresowanie tym sportem i polskimi zawodami daje więc gwarancję wielkiego widowiska. Uczestnicy rywalizować będą w parach, uciekając lub goniąc rywala na krętej trasie ze specjalnymi strefami, czyli zonami i clipami. Dodatkowym smaczkiem cyklu D10 są pokazy technicznej jazdy w poślizgu. Zawodnik musi np. jak najczyściej zaparkować bokiem pomiędzy olejowymi puszkami czy na setne części milimetra zbliżyć się tylnym zderzakiem do wyznaczonej przeszkody. 

Historia Grupy D10 Drift Battle of Poland sięga roku 2014, kiedy to pasjonaci rc driftu postanowili stworzyć cykl zawodów dla polskich drifterów. Wydarzenie to od roku 2019 odbywa się podczas Tragów HOBBY w Poznaniu, stając się największym wydarzeniem RC Drift w Europie w 2023 roku.

Więcej informacji o zawodach znaleźć można na stronie www.d10polska.pl


Informacje o Targach Hobby 2023

W połowie listopada tysiące hobbystów i całe rodziny spotkają się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, by wziąć udział w kolejnej edycji Targów Hobby (Poznań, 18-19.11.2023). Podczas wydarzenia swoje oferty przedstawią marki skierowane m.in. do modelarzy,  miłośników gier planszowych i samochodów zdalnie sterowanych, czy też fanów klocków LEGO.

Jak co roku Targi HOBBY to przede wszystkim ciekawe atrakcje – pokazy, turnieje, wystawy, warsztaty i wszystko to, co angażuje zwiedzających i pozwala im na bezpośrednie obcowanie z przeróżnymi pasjami.

Na ekspozycji znajdą się m.in. znane już z poprzednich edycji atrakcje, jak strefy LEGO, modelarstwa kolejowego, samochodowego i innych, gier planszowych czy sportu, a także mistrzostwa  samochodów zdalnie sterowanych (Halowe Mistrzostwa Polski Modeli Zdalnie Sterowanych ON ROAD oraz Zawody D10 Drift Battle of Poland 2023).

Strefa Gier

Co roku Strefa Gier jest jedną z najciekawszych stref na Targach HOBBY. Tak będzie i w tym roku. Wystawcy zaprezentują najnowsze i najpopularniejsze gry planszowe. Strefa wyposażona będzie w stoliki, na których miłośnicy planszówek będą mogli przetestować gry. Instruktorzy będą pomagać w krótkim czasie opanować zasady poszczególnych gier bez potrzeby studiowania instrukcji.

Modelarstwo

Strefa modelarska zawsze cieszy się największym zainteresowaniem uczestników. Olbrzymie makiety kolejowe zajmą powierzchnię kilkuset metrów kwadratowych. Będzie można zobaczyć oryginalnie odwzorowane lokomotywy, wagony, makiety stacji kolejowych w ruchu - wszystko co rozpala serca pasjonatów modelarstwa kolejowego.

Dostępna będzie także bogata oferta dla miłośników modeli samochodów. W tym roku na Targach Hobby 2023 stoisko „Forum Kolekcjonerów i Modelarzy MOTOSHOWMINIATURA.PL” obchodzić będzie  mały jubileusz. Pasjonaci wszelkiego rodzaju pojazdów w miniaturze zaprezentują swoje zbiory po raz piętnasty.

Jak co roku, na coraz większej powierzchni wystawienniczej, zostaną pokazane modele samochodów w różnych skalach: od skali „N” czyli 1:160, poprzez skalę „H0” - 1:87, 1:64, 1:58, ukochaną przez kolekcjonerów skalę „0” - 1:43, 1:32 do coraz popularniejszych skal 1:24 i 1:18 a nawet 1:12 oraz 1:8. Przewidujemy, że na stoisku zobaczyć będzie można ponad 3000 modeli. Tegoroczną nowością będzie makieta modułowa z poruszającymi się modelami samochodów w skali 1:87.

Na stoiskach modelarzy będzie można porozmawiać z wystawcami i otrzymać odpowiedzi na większość pytań związanych z kolekcjonowaniem modeli i modelarstwem. Będzie również możliwość zakupu niektórych eksponatów, a także narzędzi i akcesoriów dla modelarzy.

Atrakcji co niemiara

Na ekspozycji znajdą się także znane z poprzednich edycji atrakcje, jak tor dla samochodów RC,, sportu, tańca czy szycia. Uczestnicy będą mogli odwiedzić muzeum komiksu, czy też wziąć udział w warsztatach florystycznych i makramy. Odbędą się także pokazy kowalstwa i kaletnictwa. Na majsterkowiczów czekać będą warsztaty w drewnie.

Nie zabraknie atrakcji dla początkujących pasjonatów survivalu. Podczas specjalnych prelekcji uczestnicy dowiedzą się, jak stawiać pierwsze kroki w tym zakresie. Miłośnicy strzelania będą mogli skorzystać ze strzelnicy ASG, a także postrzelać
z łuku
. Ciekawie zapowiadają się także pokazy sprzętu wojskowegowykuwania noży i rekonstrukcji historycznych. Całość dopełni kiermasz rozmaitości.

Tegoroczną nowością będzie m.in. Galaktyka Mocy - strefa trzech organizacji kostiumowych uniwersum Gwiezdnych Wojen (Legion 501, Rebel Legion i Mando Mercs Costume Club). Na ich stoisku będzie można spotkać m.in szturmowców, imperialnych oficerów, pilotów rebelii, mandaloriańskich łowców nagród i samego Lorda Vadera! W strefie stanie też robiący ogromne wrażenie fragment korytarzy Gwiazdy Śmierci, na tle których będzie można zrobić zdjęcie z bohaterami gwiezdnej sagi.

W gablotach nie zabraknie ciekawych eksponatów – replik blasterów, hełmów, droidów i modeli pojazdów. Przygotowano też liczne konkursy dla najmłodszych zwiedzających oraz pogadanki o tworzeniu strojów. 

Więcej informacji o Targach Hobby na stronie www.targihobby.pl.

Patronat medialny nad imprezą objęła nasza redakcja Magazynu RC AUTA.

Autor: Redakcja
OtoModel.pl - ogłoszenia modelarskie
Dodaj komentarz:

Treść *
Autor *
Kontakt ( tylko do wiadomości Redakcji )
* - pole wymagane

Uwaga! Redakcja nie odpowiada za treści i tematy publikowane w dziale "Komentarze".
Redakcja ma prawo usunąć komentarz jeśli uzna go za niezgodny z prawem, obraźliwy lub szkodliwy.
Komentarz przez Ciebie dodany zostanie opublikowany niezwłocznie po zaakceptowaniu przez Redaktora.

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2017r. O nas | Reklama | Magazyn [PDF] Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska