Jeep Gladiator coraz mniejszy

Axial pokazuje nowego Jeepa Gladiatora na podwoziu SCX24

Data publikacji: 2022-01-27

Po sukcesie Jeepa Gladiatora w skali 1/10, Axial postanowił jeszcze bardziej zmniejszyć zdobywcę tytułu North American Truck of the Year i zbudować model na podwoziu SCX24.

Axial dzielnie podąża ścieżką sukcesów marki Jeep. Fanów modeli przeprawowych zaskakuje ciekawymi rozwiązaniami i idealnie odwzorowanymi replikami kultowej terenówki. Pokazał model w skali 1/6, a teraz zmniejsza Gladiatora do rozmiarów 1/24!

Producent już dziś zapewnia, że jazda nowym modelem nie wymaga doświadczenia w świecie RC - jest łatwy w prowadzeniu, w pełni złożony i gotowy do jazdy. Jeep Gladiator zbudowany został na podwoziu Axial SCX24, co dla najbardziej oddanych fanów marki będzie dumą posiadanie tego modelu w swoim garażu. Dla tych mniej zakochanych w Axialu, producent gwarantuje świetny wygląd i dobre zachowanie w terenie, by przekonać do siebie pozostałych miłośników RC.

Seria SCX24 bardzo często dedykowana jest zabawie w biurze czy na niewielkich terenach parkowych. Jest wodoodporny, posiada napęd 4x4 i odwagę do pokonania niemal każdej przeszkody. Nie ważne, czy zbudujesz ją z księgowych segregatorów, papierowych kubków po kawie czy wyruszysz szutrową alejką w firmowym ogrodzie.

Niezależnie od trasy, podwozie SCX24 sprosta każdemu wyzwaniu. Posiada stały napęd na cztery koła, linkowe zawieszenie, mocną stalową ramę czy specjalne opony do jazdy w trudnych warunkach. Przekładnie ślimakowe na osiach zwiększają prześwit modelu. Wydłużony o 22mm rozstaw osi dla Gladiatora zwiększa stabilność, a stalowe osie przednie i tyle, zwrotnice czy stalowe dogbones pozwolą pewnie pokonywać przeszkody. Pod maską znajdziemy elektryczny silnik szczotkowy Dynamite 88T i baterię LiPo 2S 350mAh. W zestawie znajduje się też 2-kanałowa aparatura Axial.

Axial zadbał też o detale. Podobnie jak w skali 1/10, tak i tutaj mamy małego kierowcę i szczegółowe wnętrze. Model dostępny w dwóch kolorach opartyach na barwach prawdziwego auta. Ciekawostką jest dachowy namiot Tuff Stuff Overland. Oficjalnie licencjonowane opony Nitto Grappler na kołach KMC dodają realizmu i świetnej przyczepności na drodze i w terenie. Dwie diody LED w przednim zderzaku oświetlają trasę podczas nocnych przepraw.

Autor: Michał Jasiński

Galeria fot. Nadesłane Axial pokazuje nowego Jeepa Gladiatora na podwoziu SCX24 - 1 Axial pokazuje nowego Jeepa Gladiatora na podwoziu SCX24 - 2 Axial pokazuje nowego Jeepa Gladiatora na podwoziu SCX24 - 3 Axial pokazuje nowego Jeepa Gladiatora na podwoziu SCX24 - 4 Axial pokazuje nowego Jeepa Gladiatora na podwoziu SCX24 - 5 Axial pokazuje nowego Jeepa Gladiatora na podwoziu SCX24 - 6 Axial pokazuje nowego Jeepa Gladiatora na podwoziu SCX24 - 7

OtoModel.pl - ogłoszenia modelarskie
Dodaj komentarz:

Treść *
Autor *
Kontakt ( tylko do wiadomości Redakcji )
* - pole wymagane

Uwaga! Redakcja nie odpowiada za treści i tematy publikowane w dziale "Komentarze".
Redakcja ma prawo usunąć komentarz jeśli uzna go za niezgodny z prawem, obraźliwy lub szkodliwy.
Komentarz przez Ciebie dodany zostanie opublikowany niezwłocznie po zaakceptowaniu przez Redaktora.

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2017r. O nas | Reklama | Magazyn [PDF] Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska