Arrma uderza w mniejszą skalę

Arrma prezentuje najmniejszego Monster Trucka GRANITE GROM 1/18

Data publikacji: 2023-10-15

Monster Truck Granite GROM to nowy projekt amerykańskiej Arrmy w świecie modeli zdalnie sterowanych. Skala 1/18 ma skusić nowych fanów ekstremalnej jazdy po bezdrożach.

Arrmę kojarzę bardziej z budowy mocnych i coraz większych modeli aut. Solidne konstrukcje, często wykorzystujące stal i aluminium, w wydaniu Kratona, Outcasta czy Typhona, zawsze wzbudzały respekt i pożądanie. Dzisiaj projektanci zaskakują modelem sporo mniejszym, bo Monster Truckiem w skali 1/18. Czy to pomysł na znalezienie nowych miłośników przygód w "piaskownicy"?

Mniejsza skala to z pewnością zaleta łatwego transportowania auta, czy to w plecaku (choć osobiście nie mam aż tak "wielkiego" plecaka), czy w bagażniku kompaktowego samochodu. Konstruktorzy gwarantują, że mimo pomniejszenia znanego Granita do skali 1/18, nie stracił on nic na swojej mocy i terenowych możliwościach. Piszą, że jest wytrzymały, szybki i ... wygodnie mały, by po pracy czy po szkole pójść z przyjaciółmi się pobawić.

Amerykanie twierdzą też, że mniejsze rozmiary nie oznaczają większych kompromisów. Granite GROM jest zbudowany z tak samo mocnych i wytrzymałych komponentów i zaprojektowany zgodnie z tymi samymi, wysokimi standardami, co większe modele Arrmy. Posiada także bezspinkowe mocowanie karoserii, co ułatwia obsługę modelu przez młodych, jak i starszych kierowców.

Cała konstrukcja "małego" Monster Trucka została wykonana z mocnego i odpornego na uderzenia kompozytu. Granice jego wytrzymałości są zawsze przesuwane, co jednak nie oznacza, że wytrzyma on każde spotkanie z betonową ścianą. Jak przystało na rasowego terenowca, mały Granite GROM posiada napęd na cztery koła z solidnymi metalowymi zębatkami. Pod maską pracuje szczotkowy silnik elektryczny MEGA 380 28T dostarczając pod kontrolą akumulatora LiPo 2S, odpowiednio dużo mocy. Sercem nowego modelu jest elektronika dostarczana tradycyjnie przez firmę Spektrum. Regulator SLT 2-in-1 25A ESC zintegrowany został z odbiornikiem 2-kanałowej aparatury SLT, dającej możliwość ograniczania mocy silnika nawet do 50%. Cały układ elektroniczny jest oczywiście wodoodporny, by nie zatrzymywać auta przed kałużami i błotnymi szlakami.

Nowy model sprzedawany będzie w wersji RTR, czyli gotowym do jazdy po wyjęciu z pudełka. W zestawie znajdziemy akumulator LiPo 2S 1400mAh z ładowarką, aparaturę i cały, złożony model. W Polsce Arrma GRANITE GROM 4x4 1/18 ma się pojawić na początku listopada, a cena szacowana jest na ok. 750 zł.

Specyfikacja techniczne:

 • wymiary (długość, szerokość, wysokość): 250/200/118 mm 
 • silnik szczotkowy MEGA 380 28T
 • napęd 4x4
 • aparatura 2-kanałowa Spektrum SLT 2 z trzeba ustawieniami mocy 50/75/100
 • wodoodporna elektronika Spektrum SLT 2-in-1 25A
 • serwo SX110, wodoodporne
 • akumulator LiPo 2S SMART 1400mAh
 • 2-lata gwarancji
 • skala 1/18
 • olejowe amortyzatory
 • prędkość 20+

Autor: Michał Jasiński

Galeria fot. Nadesłane Arrma prezentuje najmniejszego Monster Trucka GRANITE GROM 1/18 - 1 Arrma prezentuje najmniejszego Monster Trucka GRANITE GROM 1/18 - 2 Arrma prezentuje najmniejszego Monster Trucka GRANITE GROM 1/18 - 3 Arrma prezentuje najmniejszego Monster Trucka GRANITE GROM 1/18 - 4 Arrma prezentuje najmniejszego Monster Trucka GRANITE GROM 1/18 - 5 Arrma prezentuje najmniejszego Monster Trucka GRANITE GROM 1/18 - 6

banner-rctrax
Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2017r. O nas | Reklama | Magazyn [PDF] Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska