Rajdówka Apex2 Sport A550

Apex2 Sport to rajdowy model w skali1 :10 od Team Associated

Data publikacji: 2022-11-22

Team Associated wkracza w rajdowy świat w małej skali. Niedawno zaprezentował model Apex2 Sport w skali 1:10 z napędem na cztery koła i karoserią przypominającą kultową Lancię 037.

Myślisz o rajdach, myślisz o Tamiya. Japoński producent wydaje się zdominował świat RC wzorowany na Rajdowych Mistrzostwach Świata WRC. Swoich sił w tym pięknym sporcie próbują też inni producenci. HPI czy Himoto oferują modele tańsze, które chętnie wybierają początkujący kierowcy. Teraz w rajdowym światku namieszać chce Team Associated, znany do tej pory z off-roadowych konstrukcji. Czy doświadczenie zdobyte na dywanowych bezdrożach, i nie tylko, przyniesie sukces na asfaltowych i szutrowych oesach?

Za bazę do stworzenia modelu rajdowego posłużyło podwozie Apex2 Sport. To prosta konstrukcja, z napędem 4x4 realizowanym przez wał napędowy, ciernymi amortyzatorami i niezależnym zawieszeniem. Całość przypomina więc popularne TT-02/TT-01, choć z jednym ciekawym patentem - aktywną geometrią tylnej osi. Dodatkowo producent przewidział miejsce tylko na krótkie pakiety - w tylnej części wanienki jest miejsce na box z odbiornikiem, który ogranicza możliwość stosowania "klasycznych" akumulatorów. Mocną bronią Apex2 Sport są stalowe półosie napędowe oraz uszczelniane przedni oraz tylny dyferencjał. Jak przystało na B-grupową rajdówkę, do której ma nawiązywać nowy model Team Associated, pod maską znajdziemy mocny silnik elektryczny 15T klasy 550. Jego pracą steruje elektroniczny regulator obrotów zasilany pakietami LiPo 2S, z opcją regulacji za pomocą specjalnej karty.

Fanów rajdów z pewnością ucieszy karoseria nowego modelu. Choć nie jest to wierna replika B-grupowego potwora, to nie sposób nie pomylić jej z włoską Lancią 037 Rally. Nadwozie wykonano z elastycznego poliwęglanu, polakierowanego i dokładnie oklejonego w sportowe barwy. Konstruktorzy postarali się też o dodatkowe smaczki - plastikową elektrownię na masce, plastikowe lusterka, spojler na tylnej klapie, czy nawet antentkę na dachu. Całość robi naprawdę piękne wrażenie. Za bezpośredni kontakt podwozia z nawierzchnią odpowiadają sportowe białe felgi z szutrowymi oponami. Lamelki ułożono na wzór znanych i docenianych "Pirellkach" HPI.

Nowy model oferowany jest w opcji RTR, czyli złożonym i gotowym do jazdy (Ready to Run).

Dane techniczne:

  • długość 458mm
  • rozstaw osi 259mm
  • szerokość 200mm
  • napęd 4x4 (wał napędowy)
  • amortyzatory cierne
  • skala 1:10
  • silnik szczotkowy 15T 550
  • serwo 25T
  • regulator Reedy SC500X

 

Autor: Redakcja

Galeria fot. Redakcja Apex2 Sport to rajdowy model w skali1 :10 od Team Associated - 1 Apex2 Sport to rajdowy model w skali1 :10 od Team Associated - 2 Apex2 Sport to rajdowy model w skali1 :10 od Team Associated - 3 Apex2 Sport to rajdowy model w skali1 :10 od Team Associated - 4 Apex2 Sport to rajdowy model w skali1 :10 od Team Associated - 5 Apex2 Sport to rajdowy model w skali1 :10 od Team Associated - 6 Apex2 Sport to rajdowy model w skali1 :10 od Team Associated - 7 Apex2 Sport to rajdowy model w skali1 :10 od Team Associated - 8

OtoModel.pl - ogłoszenia modelarskie
Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2017r. O nas | Reklama | Magazyn [PDF] Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska