Slash dla Slasha

Traxxas Slash w barwach brytyjskiego gitarzysty Guns N Roses, Slasha.

Data publikacji: 2021-12-03

Pomysł na oklejenie Traxxasa w barwy gitarzysty Guns N Roses, zrodził się po artykule w magazynie My Company. Adam Zdanowicz, twórca luksusowej marki rowerowej Mad Bicycles, zbudował bowiem dla niego wyjątkową dwukołową maszynę. W Toruniu powstała terenowa rajdówka

Grudzień 2020. Tematem numeru polskiej edycji magazynu "My Company" staje się twórca luksusowej marki rowerowej Mad Bicycles, Adam Zdanowicz. Białostocki projektant opisuje swoje początki, inspiracje oraz ciekawe realizacje. Na liście klientów znaleźć można takie nazwiska jak Michał Szpak, Aleksander Baron czy... Slash. Za sprawą Dody, słynny gitarzysta Guns N' Roses zamówił swój oryginalny dwukołowy pojazd właśnie w firmie Mad Bicycles. Projekt na tyle spodobał się muzykowi, że kolejny rower trafił w ręce jego dziewczyny, zbudowany także przez Adama Zdanowicza. Dla nas, zdecydowanie mniejszych specjalistów od tematyki muzycznej, słowo "Slash" skojarzyło się od razu z terenowym królem zza Oceanu, modelem Traxxas Slash. I tak oto powstał oryginalny projekt terenowej maszyny w skali 1/10. Realizacją zajęła się toruńska firma Modelmania.pl.

- Faktycznie, na muzyce znam się słabo, dlatego czytając artykuł "Jak stworzyć luksusową markę", trafiając na akapit związany z brytyjskim muzykiem, od razu przyszło mi do głowy zrobienie specjalnej karoserii wzorowanej na elementach charakterystycznych dla Slasha - mówi Michał Jasiński. - Chciałem też spróbować nie oklejać karoserii, a w całości ją polakierować. Chyba się udało.

Za bazę do zbudowania bodaj pierwszej na świecie muzycznej terenówki w małej skali, posłużyła przezroczysta leksanowa karoseria Traxxas Slash w skali 1/10. Internetowe zasoby zdjęciowe nie były zbyt obfite w logotypy czy postery związane z gitarzystą, stąd niemałe trudności były przy projektowaniu malowania. Najczęściej pojawiało się czarno-białe zdjęcie z kapeluszem i cygarem oraz... czaszka. 

- Było skromnie, ale ciekawie. W programie graficznym udało się przerysować pozyskane zdjęcia do postaci wektorowej, by móc potem je wyciąć z plotera. Do tego przyszły logotypy Guns N' Roses, a całość wzorowałem na jednej z ciekawszych wersji Slasha, czyli czarno-białym malowaniu FOX - dodaje właściciel Modelmanii.

Karoseria została więc podzielona na część czarną (przód) i część białą (tył + dach). Wszystkie elementy graficzne są lakierowane, a więc autor zastosował maskowanie od wewnętrznej strony karoserii, malując najpierw elementy ciemne, a potem jasne. Najwięcej pracy było przy odwzorowaniu czaszki - niewielkie wymiary znaku wymagały skupienia i delikatności przy obieraniu folii. Trud i włożona cierpliwość opłacało się, bo efekt końcowy wygląda zjawiskowo.

- To mój drugi projekt w całości niemal lakierowany. Nie wszystko wyszło perfekcyjnie, gdzieniegdzie pojawiło się zapruszenie czy delikatne "podejście" lakieru przy odrywaniu maskownicy. Z daleka nic nie widać, a to wspominane "podejście" pod literą wygląda jakby był to napis ze starej gazety. Ma więc swój klimat. Karoserię oglądał znajomy lakiernik i spec od malowania obrazów czy kasków aerografem - wystawił ocenę 5 - dodaje z radością autor.

Zastosowanie techniki lakierowania miało za cel zwiększenie trwałości projektu. Modele terenowe, które kochają bezdroża, błota, szutry i przejazdy przez kałuże, dość szybko zniszczyłyby folię. Dlatego lakierowanie wzorów jest trwalsze, choć dużo trudniejsze i wymagające większej wprawy od twórcy. Ale każda ciężka praca daje potem nieocenioną satysfakcję. Czekamy na dalsze projekty od Modelmanii.

 

Autor: Michał Jasiński

Galeria fot. Nadesłane Traxxas Slash w barwach brytyjskiego gitarzysty Guns N Roses, Slasha. - 1 Traxxas Slash w barwach brytyjskiego gitarzysty Guns N Roses, Slasha. - 2 Traxxas Slash w barwach brytyjskiego gitarzysty Guns N Roses, Slasha. - 3 Traxxas Slash w barwach brytyjskiego gitarzysty Guns N Roses, Slasha. - 4

OtoModel.pl - ogłoszenia modelarskie
Dodaj komentarz:

Treść *
Autor *
Kontakt ( tylko do wiadomości Redakcji )
* - pole wymagane

Uwaga! Redakcja nie odpowiada za treści i tematy publikowane w dziale "Komentarze".
Redakcja ma prawo usunąć komentarz jeśli uzna go za niezgodny z prawem, obraźliwy lub szkodliwy.
Komentarz przez Ciebie dodany zostanie opublikowany niezwłocznie po zaakceptowaniu przez Redaktora.

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2017r. O nas | Reklama | Magazyn [PDF] Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska