Rajdówka do wygrania

Zawody dla debiutantów - na czym polega Rajdowy Mickey Mouse

Data publikacji: 2023-03-20

Przekuj marzenia o własnej rajdówce RC w rzeczywistość. Weź udział w Rajdowym Mickey Mouse i wygraj swój pierwszy zdalnie sterowany samochód. Już w kwietniu startuje pierwsza runda zawodów dla debiutantów.

Jak poznać świat małego motorsportu nie inwestując od razu tysięcy złotych w nową pasję? My znamy jeden sposób - wystarczy wziąć udział w Rajdowym Mickey Mouse. To zawody dla wszystkich tych, którzy nie mają jeszcze własnego modelu, a na liście marzeń 2023 jest to punkt pierwszy. Elektryczną rajdówkę podstawia organizatorów zawodów, taką samą dla wszystkich uczestników imprezy. On też zadba o odpowiednie opony, naładowane pakiety i sprawne zawieszenie. Podzieleni na dwie klasy, w zależności od wieku, uczestnicy walczyć będą o nagrodę główną jaką jest zdalnie sterowany model japońskiej marki Tamiya.

- Nawet w rajdowych mistrzostwach świata, najlepszy kierowcy nie otrzymuje na własność nowej rajdówki WRC - opowiada Michał Jasiński, pomysłodawca i organizator zawodów. - Puchary, medale, dyplomy, czasami szampan - u nas nowy mistrz odjedzie z toru swoim pierwszym, własnym modelem. Jest o co powalczyć, tym bardziej, że każdy kierowca będzie miał równe szanse. To my dajemy model do jazdy, a odcinki specjalne wszyscy poznają dopiero w dniu imprezy.

Rajdowy Mickey Mouse składać się będzie z 4 rund rozgrywanych na toruńskim torze Modelmania Park. Wszystkie próby sportowe narysowane zostaną na asfaltowo-szutrowym torze rallycrossowym. Kierowcy będą mieli do pokonania kilka okrążeń trasy wzorowanej na klasycznych KJS-ach, czyli Konkursowych Jazdach Samochodem. Będą więc pachołki, nawroty, czy ciasne szykany. Uczestnik będzie musiał nie tylko zapamiętać przebieg próby, ale jeszcze samodzielnie przejechać ją czteronapędową rajdówką w skali 1/10. O pozycji w tabeli zawodów decydować będzie suma czasów ze wszystkich przejazdów. Najlepszy kierowca, na koniec całego cyklu, otrzyma nagrodę główną, czyli model RC marki Tamiya. W puli nagród są jeszcze gadżety od rajdowego mistrza Polski, Europy i wicemistrza Świata - Kajetana Kajetanowicza. 

Kalendarz zawodów wraz z regulaminem znaleźć można na stronie organizatora - www.zawody.modelmania.pl. Tam też znajduje się link do zapisów na każdą rundę. Pierwsza runda już 2-go kwietnia. Zapraszamy.

Autor: Michał Jasiński
OtoModel.pl - ogłoszenia modelarskie
Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2017r. O nas | Reklama | Magazyn [PDF] Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska