Poznań zainauguruje mistrzowski sezon

Targi Hobby staną się areną zmagań kierowców rywalizujących w Halowych Mistrzostwach Polski RC

Data publikacji: 2023-10-29

Podczas poznańskich Targów Hobby, w hali 3A, widzowie będą mogli oglądać zmagania kierowców elektrycznych modeli RC. Startuje I runda Halowych Mistrzostw Polski RC 2023.

Organizatorzy Halowych Mistrzostw Polski RC zaplanowali na ten sezon 5 rund wyścigowego czempionatu. Pierwsza startuje już 18-19 listopada niemal w samym centrum Polski. Areną zmagań kierowców elektrycznych modeli będzie hala Międzynarodowych Targów Poznańskich, a okazją do spotkania najlepszych zawodników staną się Targi Hobby 2023, z hasłem przewodnim "Z pasji się nie wyrasta". 

Tegoroczna edycja Targów Hobby obfitować będzie w motoryzacyjne akcenty w małej skali. Pisaliśmy już o międzynarodowych zawodach driftowych D10 Drift Battle i trialowych atrakcjach od Wielkopolskiego Stowarzyszenia Modelarzy. W programie listopadowej imprezy znajdziemy również pakiet emocji na wyścigowym torze. Specjalna, dywanowa nawierzchnia przywita pierwszych kierowców rozpoczynających batalię o mistrzowskie tytuły w aż 6 klasach oraz w trzech, dodatkowych przygotowanych przez Organizatora.

Na liście zgłoszeń poznańskiej rundy znajdziemy takie nazwiska jak Arkadiusz Smyk, wielokrotyny i aktualny MP w klasach Modi/ Stock czy Sonię Skrzypek - utytułowaną zawodniczkę RC, która reprezentuje nasz kraj na międzynarodowych imprezach. W gronie najmłodszych kierowców elektrycznych maszyn kibice zobaczyć będą mogli Kacpra Pietrasińskiego, aktualnego MP w klasie Junior Stock. Lista zgłoszeń wciąż jest otwarta, a chętni zawodnicy mogą się rejestrować na oficjalnej stronie zawodów: www.myrcm.ch. Koszt to 100 zł za pierwszą klasę i 50 za każdą kolejną.

Oprócz klas mistrzowskich, organizatorzy zachęcają debiutantów dowolnych modeli TC-10 do startu w poznańskiej imprezie. Specjalnie dla nich została stworzona grupa OPEN, by każdy właściciel elektrycznego modelu w skali 1/10 mógł sprawdzić się na wyścigowym torze.

Pierwsza runda HMP RC rozpocznie się w sobotę (18. listopada) od biegów kwalifikacyjnych. W niedzielę kibcie obserwować będą mogli finały z udziałem najlepszych kierowców poznańskiej rundy. Emocji z pewnością nie zabraknie.

Więcej informacji o halowym czempionacie można znaleźć na stronie Automobilklubu Polskiego oraz profilu cyklu na FB.

Fot (filmowy screen): RC Noobs

 

Autor: Redakcja
OtoModel.pl - ogłoszenia modelarskie
Dodaj komentarz:

Treść *
Autor *
Kontakt ( tylko do wiadomości Redakcji )
* - pole wymagane

Uwaga! Redakcja nie odpowiada za treści i tematy publikowane w dziale "Komentarze".
Redakcja ma prawo usunąć komentarz jeśli uzna go za niezgodny z prawem, obraźliwy lub szkodliwy.
Komentarz przez Ciebie dodany zostanie opublikowany niezwłocznie po zaakceptowaniu przez Redaktora.

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2017r. O nas | Reklama | Magazyn [PDF] Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska