Panie poświętują na torze

Dzień Kobiet na toruńskim torze modelarskim

Data publikacji: 2024-03-03

Rajdowe kręciołki, przeprawy przez drewniane mostki i wymiana koła na czas - to tylko niektóre zadania, jakie będą czekały na Panie w dniu ich święta. Puchar Lejdis startuje już w niedzielę.

Do tej pory motorsport w miniaturze kojarzony był z męską częścią naszego świata. Rajdy, rallycross czy mały Dakar zdominowali panowie i ich młodsi, rodzinni następcy rodu. Organizatorzy Pucharu Lejdis chcą spróbować to zmienić i zachęcić panie do wspólnej zabawy.

- Na eventach w całej Polsce widzimy spore zainteresowanie pań naszym światem modeli RC - mówi organizator eventu. - Powiem więcej, jako debiutanki są dużo lepsze od facetów, których zawsze ponosi fantazja i pewność siebie. I to ich gubi. Panie potrafią pewniej i spokojniej prowadzić model i szybciej uczą się na swoich błędach - przekonuje Michał Jasiński z Modelmania Park. - Mam nadzieję, że w niedzielę udowodnimy tę teorię i pokażemy, że modele RC to świetna zabawa dla wszystkich.

Puchar Lejdis to pierwsza taka impreza skierowana właśnie do piękniejszej połowy ludzkości. Przez trzy godziny na toruńskim torze Modelmania Park będą walczyły być może o swoje pierwsze, motorsportowe trofea. Zadania nie będą łatwe, a organizator planuje wykorzystać wszystkie trzy, różnorodne tory. Będzie więc i szybko, i technicznie. Oprócz samej jazdy modelem po wyznaczonej trasie, panie staną też do off-roadowego wyścigu oraz sprawdzą, ile czasu zajmuje wymiana koła w elektrycznej rajdówce. Rywalizacja toczyć się będzie w dwóch odrębnych klasach, rozdzielonych magiczną liczbą "osiemnaście". Co ważne - by wziąć udział w zabawie nie trzeba mieć swojego modelu. Wszystkie auta do sportowych zadań udostępnia organizator.  

Lista zgłoszeń do udziału w Pucharze Lejdis otwarta jest do czwartku, 7.03. Zapisać możemy się na stronie zawodów - link - tam też znajdziemy więcej informacji o niedzielnym wydarzeniu. Rywalizacja rozpocznie się o godzinie 13:00, a wręcznie nagród zaplanowano na godzinę 16:00.   

Autor: Redakcja
OtoModel.pl - ogłoszenia modelarskie
Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2017r. O nas | Reklama | Magazyn [PDF] Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska