Jazdy testowe Traxxasami

Dzień Premier Traxxasa na torze Modelmania Park

Data publikacji: 2023-10-17

Toruński tor Modelmania Park zaprosił miłośników modeli RC na dzień otwarty premier Traxxasa. Każdy, kto odwiedził 1. października modelarski raj, mógł poznać w akcji Forda F-150 Raptor R 4x4 czy dzielnego TRX-4 Sport High Trail.

Toruński tor Modelmania Park co jakiś czas organizuje wydarzenia skierowane do osób, które dopiero myślą lub rozpoczynają swoją przygodę z samochodowymi modelami zdalnie sterowanymi. Debiutanci mają więc niebywałą okazję poznać świat motoryzacji w miniaturze, jej plusy i ... uroki. Takie imprezy pomagają też w świadomym i przemyślanym zakupie modeli, by z radością wkroczyć w nową pasję.  

1. października Modelmania Park zorganizowała kolejne takie wydarzenie. Tym razem okazją do spotkania był Dzień Premier Traxxasa. W parku maszyn zaparkowały takie ciekawostki jak Ford F-150 Raptor R 4x4 czy przebudowany Traxxas TRX-4 Sport High Trail. Organizatorzy przygotowali też coś "najmniejszego" dla najmłodszych - jazdy testowe modelami terenowymi Land Rover Defender TRX-4M w skali 1/18. Do dyspozycji gości były także kultowe Slashe Ultimate, niemal niezniszczalny i brutalny Traxxas Wide MAXX i przeprawowy Defender 1/10. Dla każdego coś miłego.

Październikowe słońce zapewniło ciepły klimat na torze, podgrzewany jeszcze przez zaciekawionych gości. Dla większości z nich było to bowiem pierwsze spotkanie z profesjonalnymi modelami RC. Olejowe amortyzatory, niezależne zawieszenie, rasowe opony, technologie napędu 4x4 - niemal każdy był w szoku, że takie "autko", potocznie nazywane "zabawką", jest tak skomplikowane i realistyczne. Że to jednak nie jest "zabaweczka", a na piaszczystym torze potrafią efektownie "latać bokami". Organizatorzy gościli też spore grono właścicieli przeróżnych modeli. Wpadli starzy znajomi z rajdowych tras WRC, miłośnicy terenowych wyścigów po bezdrożach czy specjaliści od technicznej jazdy po kamieniach. Każdy z trzech torów Modelmania Park był w tym dniu zajęty przez kolorowe, elektryczne maszyny w przeróżnym wydaniu.

Sporo pochwał zbierało najnowsze dziecko Traxxasa - replika Forda F-150 Raptora R. Nowe podwozie, realistycznie odwzorowana karoseria, mocny silnik pod maską to dopiero początek listy plusów tego modelu. Przy zwiększonym rozstawie osi w stosunku do Slasha 4x4, auto bardzo chętnie i z gracją pokonywało szutrowe zakręty w pięknym poślizgu. System TSM czuwał, by nawet początkujący kierowcy mogli zasmakować tego stylu, bo nic nie daje tyle frajdy, co tryskający spod kół piasek. 

Silnik nie stygł także w drugim, premierowym modelu amerykańskiej marki. TRX-4 Sport, doskonale znany z przeprawowych tras, doczekał się niedawno technicznego liftu. Pod znakiem "High Trail" kryje się zestaw podnoszący model: dłuższe amortyzatory, dłuższe linki zawieszenia i jeszcze większe koła mają być gwarancją pokonania niemal każdej napotkanej przeszkody. Trialowy tor na Modelmania Park dokładnie przetestował możliwości nowego modelu i z całą odpowiedzialnością wszyscy goście mogą stwierdzić - Tak, jest to model nie do zatrzymania. 

Modelmania Park, przy okazji takiego wydarzenia, przygotowuje też specjalne rabaty i promocje dla osób, deklarujących zakup nowego modelu. Pomaga też przy naprawach i serwisie elektrycznych modeli RC, by auta zawsze były gotowe do wspólnej zabawy i rywalizacji na torze. Warto zatem śledzić profil na Facebooku Modelmania Park i uczestniczyć w imprezach organizowanych w Toruniu.

Autor: Michał Jasiński

Galeria fot. Michał Jasiński Dzień Premier Traxxasa na torze Modelmania Park - 1 Dzień Premier Traxxasa na torze Modelmania Park - 2 Dzień Premier Traxxasa na torze Modelmania Park - 3 Dzień Premier Traxxasa na torze Modelmania Park - 4 Dzień Premier Traxxasa na torze Modelmania Park - 5 Dzień Premier Traxxasa na torze Modelmania Park - 6 Dzień Premier Traxxasa na torze Modelmania Park - 7 Dzień Premier Traxxasa na torze Modelmania Park - 8 Dzień Premier Traxxasa na torze Modelmania Park - 9 Dzień Premier Traxxasa na torze Modelmania Park - 10 Dzień Premier Traxxasa na torze Modelmania Park - 11 Dzień Premier Traxxasa na torze Modelmania Park - 12 Dzień Premier Traxxasa na torze Modelmania Park - 13 Dzień Premier Traxxasa na torze Modelmania Park - 14 Dzień Premier Traxxasa na torze Modelmania Park - 15 Dzień Premier Traxxasa na torze Modelmania Park - 16 Dzień Premier Traxxasa na torze Modelmania Park - 17 Dzień Premier Traxxasa na torze Modelmania Park - 18 Dzień Premier Traxxasa na torze Modelmania Park - 19 Dzień Premier Traxxasa na torze Modelmania Park - 20 Dzień Premier Traxxasa na torze Modelmania Park - 21 Dzień Premier Traxxasa na torze Modelmania Park - 22 Dzień Premier Traxxasa na torze Modelmania Park - 23 Dzień Premier Traxxasa na torze Modelmania Park - 24

OtoModel.pl - ogłoszenia modelarskie
Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2017r. O nas | Reklama | Magazyn [PDF] Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska